Autor:

Admin

Utworzono:

12.10.2016

W słoneczną sobotę 20 października na własnym boisku podejmowaliśmy zespół Varsovii II Warszawa. Patrząc na dotychczasowe wyniki można było spodziewać się emocjonującego meczu.

Pierwsza połowa rozpoczęła się dla naszych Juniorek idealnie. Po składnej akcji, dobrym dośrodkowaniu Patrycji Majchrzak, pięknym uderzeniem popisała się Klaudia Małecka. Już w 4 minucie spotkanie prowadziliśmy 1:0. Jednak przeciwnicy nie dali nam się długo cieszyć prowadzeniem. Po niecałych 8 minutach spotkania było już 1:1. Dziewczęta nie miały zamiaru się poddać. Cały czas próbowały zmienić wynik meczu. Jak to mówią niewykorzystane sytuacje się mszczą i po strzale zawodnika Varsovii piłkę z bramki wyjmowała Adrianna Niewiadomska. Duży udział w tej bramce miało słońce, które świeciło jak w niejeden miesiąc letni.

Na drugą połowę dziewczęta wyszły zmotywowane, z chęcią na wygraną. Znowu w pierwszych minutach meczu blisko strzelenia bramki wyrównującej była Klaudia Małecka, jednak minimalnie chybiła. Dziewczęta walczyły o każdą piłkę. Nawet wchodzące z ławki bardzo dobrze spisywały się na swoich pozycjach. Przed szansą zmiany wyniku były jeszcze Kamila Niewiadomska i Klaudia Borkowska. Były bardzo blisko, jednak nie udało im się strzelić bramki. Spotkanie zakończyło się wynikiem 1:2.

Należy pochwalić dziewczęta, że pokazały, że mogą liczyć się w walce o punkty. Na boisku tworzyły kolektyw, bardzo dobrze współpracowały ze sobą. Myślę, że śmiało można powiedzieć, że w rundzie wiosennej jeszcze mogą namieszać, jeśli będą sumiennie i uczciwie trenować. Nie liczy się jednak wynik, liczy się dobra gra naszych dziewcząt i z meczu na mecz procentująca skuteczność. Miejmy nadzieję, że w kolejnym spotkaniu więcej dziewcząt wpisze się na listę strzelczyń.

Bardzo dziękujemy za liczne przybycie kibiców i Wasz doping. Zapraszamy na kolejne spotkania. Następne już 4 listopada o godzinie 11.00 na stadionie w Raszynie. Naszym przeciwnikiem będzie zespół Agrykoli Warszawa. Będzie to spotkanie zamykające nasz udział w jesiennej rundzie ligi Młodzików U-13.