Autor:

Admin

Utworzono:

12.10.2016

W kolejnej, już IV kolejce ligi Młodzików U-13 na własnym boisku podejmowaliśmy MKS Znicz I Pruszków. Po ostatniej dość wysokiej przegranej nastroje przed meczem były różne. Jednak nasze dziewczyny nie miały zamiaru poddać się już na początku. W bojowych nastrojach wybiegły na boisko.

Przez pierwsze 20 minut spotkania gra obydwu zespołów była wyrównana. Dziewczynom udało się stworzyć kilka dogodnych sytuacji pod bramką przeciwnika. Jednak nie potrafiły zamienić tego na bramkę. Tylko nieskuteczność naszych zawodniczek ratowała chłopców. W 25 minucie spotkania nadszedł chwilowy moment dekoncentracji naszego zespołu i Adrianna Niewiadomska musiała wyjmować piłkę z bramki. Do przerwy wynik nie uległ zmianie. Przegrywaliśmy 1:0.

Jeszcze bardziej zmotywowane dziewczęta wybiegły na II połowę spotkania. Bardzo dobrze zagrały w obronie, były nie do przejścia. Konstruowały akcje zagrażające bramce przeciwnika. Jednak nie udało się zmienić wyniku spotkania. Chwilowy moment zawahania w obronie i zawodniczka naszego zespołu zostaje trafiona piłką w rękę. Sędzia dyktuje rzut karny. Zawodnik Znicza Pruszków nie myli się i zamienia karnego na bramkę. Spotkanie kończy się wynikiem 2:0.

Dziewczyny dały z siebie wszystko, pomagały sobie na boisku. Współpraca na boisku bardzo cieszy. Szkoda tylko, że nie udało się wykorzystać dogodnych sytuacji na zdobycie bramki. Adrianna Niewiadomska popisała się kilkoma świetnymi interwencjami broniąc naszej bramki. Sylwia Strzelczyk była najbliżej zdobycia bramki, zaś Weronika Sochacz zagrała bardzo dobry mecz walcząc o każdą piłkę, aby zmienić wynik meczu.

Można z pewnością przyznać, że pomimo przegranej był to najlepszy mecz w wykonaniu naszych Juniorek.