Autor:

Admin

Utworzono:

12.10.2016

Na początek sezonu 2012/2013 nasza drużyna juniorska na wyjeździe podejmowała GKS Świt Warszawa. Trzeba zaznaczyć, że uczestnictwo w lidze z chłopcami to nowe doświadczenie dla naszych młodych zawodniczek, więc emocji było sporo.

Już w pierwszych sekundach meczu nasza drużyna mogła stracić bramkę. Jednak piłka po obronie Adrianny Niewiadomskiej trafia w słupek bramki. W 2 minucie meczu po akcji naszego zespołu na listę strzelczyń jako pierwsza wpisuje się Sylwia Strzelczyk. Prowadzenie nie jest zbyt długie. Przeciwnicy w 7 minucie doprowadzają do remisu. Do końca pierwszej połowy wynik nie ulega zmianie.

Po przerwie starania dziewczyn przynoszą efekty. W 39 minucie nasz zespół wychodzi na prowadzenie, a swoją pierwszą bramkę zdobywa Weronika Sochacz. Dziewczyny nie poprzestają na dwóch bramkach. Przeprowadzając dość składne akcje jednak nieskuteczne. W 50 minucie wygraną naszego zespołu przypieczętowuje Patrycja Majchrzak. Spotkanie kończy się wynikiem 3:1 i jest to pierwsza wygrana dziewcząt w debiucie ligowym.

Na pochwałę zasługuje postawa całego zespołu. Miejmy nadzieję, że dziewczyny dalej będą rozwijać swoje umiejętności piłkarskie i zdobywać potrzebne doświadczenia w kolejnych meczach ligowych.