Autor:

Admin

Utworzono:

20.06.2016

Pierwszy, historyczny mecz w A-klasie nasi piłkarze zaledwie, a może aż zremisowali. Przed spotkaniem gospodarze zostali nagrodzeni za wywalczony awans. Nagrody w postaci pucharów oraz pamiątkowej tablicy z rąk wójta gminy Dąbrowa oraz przedstawicieli Opolskiego Związku Piłki Nożnej odebrał prezes Bongo Michał Winsze. Po tej krótkiej, ale miłej uroczystości piłkarze przystąpili do rywalizacji. Pierwsza połowa pokazała, że obie ekipy myślą przede wszystkim o zachowaniu czystego konta bramkowego, a dobrych okazji bramkowych było zaledwie kilka. Jedną z nich udało się wykorzystać, a strzelcem pierwszej bramki dla Bongistów w A-klasie został Tomek Stopka i wynikiem 1:0 zakończyło się pierwsze 45 minut. Druga odsłona meczu była zupełnie inna. Wyglądała jak walka bokserska, w której bokserzy zapomnieli o gardzie, za to efektownie wymieniali cios za cios. Najpierw do wyrównania doprowadzili goście. Następnie dwie bramki przewagi wypracowali sobie Karczowianie by już za chwilę wynik brzmiał 3:3. Po kilkunastu minutach ponownie na prowadzenie wychodzi nasz zespół jednak w końcówce piłkarze z Luboszyc doprowadzają znowu do wyrównania. W 90 minucie kapitan gości z rzutu karnego po raz pierwszy wyprowadza na prowadzenie swój zespół i wydawało się, że niemożliwe stanie się faktem gdyż to nasza drużyna przez niemal cały mecz prowadziła i nadawała ton wydarzeniom boiskowym. W ostatniej akcji meczu, po świetnie rozegranym stałym fragmencie gry, w polu karnym najwięcej zimnej krwi zachował Owczarek i dzięki jego bramce uratowaliśmy punkt, a cały mecz zakończył się hokejowym rezultatem 5:5. Tak więc na inaugurację licznie zgromadzeni kibice oglądali świetne widowisko, z duża liczbą bramek i emocjami do ostatniego gwizdka sędziego. Witamy w A-klasie!