Autor:

mario1983

Utworzono:

21.03.2016

W ramach 15 kolejki seniorzy wybrali się do Strzeleczek, aby zmierzyć się z miejscowym LKS-em. Mimo utraty bramki już w 5 minucie, udało się odwrócić losy meczu i ostatecznie zwyciężyć 2:1 (0:1).

Wspomniane wyżej prowadzenie dla gospodarzy padło po zaskakującym i niesygnalizowanym strzale Damiana Kerna z około 25 metrów. Nasza drużyna próbowała przejąć inicjatywę, ale było o to bardzo trudno, gdyż zawodnicy Strzeleczek grali bardzo blisko przeciwnika. Mecz toczył się więc głównie w środkowej strefie boiska. Dwa razy stanęliśmy jednak przed szansą na zdobycie branki, ale w znakomitej sytuacji przestrzelił Patryk Łuczak, a w dogodnej Tomasz Urbacka.

Na drugą połowę w miejsce narzekającego na drobny uraz Kamila Czernera wszedł Piotr Droździoł i jak się później okazało był to przysłowiowy "strzał w dziesiątkę". Ale po kolei. Od początku nasz zespół przesunął ciężar gry na połowę gospodarzy. W 65 minucie wychodzącego na czystą pozycję Patryka Łuczaka nieprzepisowo powstrzymał w polu karnym obrońca Strzeleczek. Sędzia bez wahania wskazał na wapno, dodatkowo pokazując faulującemu czerwoną kartkę. Do piłki podszedł Dawid Broy lecz niestety trafił w poprzeczkę. Po upływie 5 minut był już jednak remis. Znakomitym prostopadłym podaniem popisał się Tomasz Urbacka. Sam na sam z bramkarzem znalazł się Patryk Łuczak i w odróżnieniu do sytuacji z pierwszej połowy, tym razem ze stoickim spokojem, pewnym strzałem zdobył bramkę. Jeden punkt nie zadowalał naszej drużyny, która postawiła wszystko na jedną kartę. Strzeleczki wyprowadziły w tym okresie dwie groźne kontry, niezakończone celnymi strzałami. Zwycięska bramka padła w 85 minucie. Po rzucie rożnym piłka trafiła do Piotr Droździoła, a ten technicznym uderzeniem po dłuższym słupku pokonał bezradnego bramkarza gospodarzy.

Reasumując, brawa należą się dla całej drużyny, która po ciężkim meczu dopisała do swego dorobku pierwszy wiosenny komplet punktów.

Za dwa tygodnie, w niedzielę 3 kwietnia również zagramy na boisku w Strzeleczkach. Gospodarzem tego spotkania będzie zespół LZS Kosmos Dobra. Początek o godzinie 16:00.