Autor:

Admino

Utworzono:

02.10.2016

W V kolejce podejmowaliśmy Stal Radomsko i odnieśliśmy trzecie zwycięstwo z rzędu w sezonie, tym razem 5:1

O pierwszych minut inicjatywa należała do naszego zespołu. Większość czasu spędzaliśmy całą drużyną na połowie przeciwniczek, które przyjechały bardzo defensywnie nastawione. Aż do 20 minuty trwała nasza niemoc strzelecka, gdy po kilku podaniach z pierwszej piłki futbolówka trafiła do Weroniki Bekker, która podała do Patrycji Sadeckiej i uderzeniem z dystansu umieściła piłkę w bramce. W 32 minucie ponownie na listę strzelczyń wpisała się Patrycja Sadecka, która po dwójkowej akcji z Weroniką Bekker zdobyła bramkę uderzeniem tuż zza pola karnego. W 43 minucie po ogromnym błędzie naszej defensywy i nieudanej pułapce ofsajdowej sam na sam z naszą bramkarką znalazła się napastniczka Radomska i zdobyła bramkę kontaktową. Jeszcze przed przerwą podwyższyliśmy wynik spotkania, a trzecią asystę zaliczyła Weronika Bekker, która egzekwowała rzut wolny z bocznej strefy boiska, a najwyżej w polu karnym wyskoczyła Anna Pindor i uderzeniem głową ustaliła wynik do przerwy.

Na drugą połowę dziewczyny wyszły nieco rozluźnione, co zaowocowało błędami ustawienia, a zespół przyjezdnych wywalczył rzut karny w 51 minucie po bezsensownym faulu Nicole Chojnickiej. Na szczęście błąd naprawiła Katarzyna Orepuk broniąc „11”. Już w następnej akcji podwyższyliśmy wynik spotkania na 4:1, a swoja trzecią bramkę zdobyła Patrycja Sadecka, która po indywidualnej akcji pokonała bramkarkę uderzeniem po ziemi w długi róg. Kolejne minuty to nieustające ataki naszego zespołu, utrzymywaliśmy się długo przy piłce, a dziewczyny wypracowały sobie parę ciekawych akcji. Wynik w 86 minucie po długim przerzucie Pauliny Woźniakowskiej oraz błędzie bramkarki ustaliła Julia Dziewicka, dla której było to pierwsze trafienie w II lidze.

Po bardzo dobrym meczu w wykonaniu całego zespołu wygrywamy trzeci mecz z rzędu i z 9 punktami zajmujemy 3 miejsce w lidze, mając dwa mecze mniej rozegrane.